O firmie

 

Lukrencja to marka, która powstała z miłości i pasji do szycia. Na pierwszym miejscu stawiamy jakość połączoną z wygodą i bieżącymi trendami. Nasza wizja, misje i cele są kompatybilne z potrzebami naszych klientów. Wierzymy, że liczą się dobre wybory, a jednym z nich jest wybór polskich produktów i polskich marek.

Od 2015 roku czyli od chwili, gdy powstała nasza marka wciąż się rozwijamy, szyjemy nowe ubranka, wzbogacamy nasz asortyment, tworzymy treści w social mediach. To co napędza nas najbardziej to kontakt w Wami – naszymi klientami. Głównie zajmujemy się projektowaniem i szyciem ubranek dla najmłodszych. Nasze filary to ubranka na chrzest, eleganckie zestawy na ważne uroczystości i ręcznie robione akcesoria.

Działamy zarówno internetowo jak i stacjonarnie, a każdego kto odwiedzi Biłgoraj zapraszamy do naszego butiku na ul. Kosciuszki 91a.  Jednak za nim przejdziemy do konkretów, zacznijmy od początku…, czyli jak to wszystko się zaczęło.

 

Można powiedzieć, że trochę jak w filmie. Odrobina przypadku, szczypta impulsu, mnóstwo ciężkiej pracy i ocean wytrwałości.  Zaczęło się banalnie – po prostu nie miałam się w co ubrać – w każdym sklepie to samo, a ja chciałam się wyróżniać. Takim oto sposobem podkradałam mamie ubrania i na jej maszynie dokonywałam pierwszych krawieckich przeróbek. Potem przyszły studia i tu Was zaskoczę - kompletnie nie związane z tym co teraz robię, ale los nie chciał odpuścić. Na wynajmowanym studenckim mieszkaniu znalazłam starą maszynę do szycia. Etap przeróbek własnych ciuchów zmienił się w prężnie działającą pracownię krawiecką do tworzenia ubrań dla moich koleżanek. Nie powiem, na początku nie było łatwo…. Nie zliczę ile razy źle coś przyszyłam, za krótko obcięłam, nierówno wykroiłam. Jednak nie poddałam się ani na chwilę i praktycznie przez całe studia tak szyłam i szyłam, aż je skończyłam. W nagrodę za obronę magisterki tata kupił mi kurs konstruktora odzieży i od tej chwili sprawy potoczyły się już bardzo szybko.

Wracając do rodzinnego miasta, ani na chwilę nie chciałam porzucić marzenia o szyciu. Jeszcze nie do końca miałam pomysł jak powinno to wyglądać, a marzenie o własnej marce nawet nie przyszło mi do głowy. Pierwszym krokiem było otworzenie punktu poprawek krawieckich, który cieszył się sporym zainteresowaniem. W wolnej chwili uszyłam kilka sztuk ubranek dla dzieci, powiesiłam na witrynie i tym o to sposobem nakręciłam popyt. Jedna z klientek organizowała w moim mieście event i zaprosiła mnie na pokaz mody dziecięcej. Takich okazji się nie marnuje, a że pomysłów miałam wiele nowe projekty nie sprawiły mi trudności. I tak w pierwszym tygodniu działalności musiałam szukać kolejnej krawcowej do pomocy. Nigdy nie zapomnę pierwszego produktu Lukrencja – niebieskiej bluzy w buldożki. A właśnie jeśli chodzi o nazwę to nie powstała z przypadku. Składa się na nią to co dla nas najważniejsze  - kreacją jaką możemy wyczarować dla siebie i swoich dzieci za pomocą ubrań. Lu – look – wyglądać oraz kreacja. I w ten oto sposób powstała polska marka Lukrencja.

Od samego początku postawiłam na potrzeby i kontakt z klientem, a taka strategia przyniosła firmie same korzyści. W niedługim czasie przeniosłyśmy się do większego budynku, sukcesywnie powiększałyśmy naszą załogę. W między czasie obok sprzedaży w sklepie stacjonarnym doszedł sklep internetowy. Od momentu jego stworzenia przybywało zamówień. W końcu musieliśmy porzucić przeróbki krawieckie, a miejsce pojedynczych sztuk odzieży zastąpiły kolekcje. Wszystko szło ku dobremu a wtedy świat zatrzymał się w miejscu, bo pojawił się COVID.  Najpierw strach, potem całkowite wyhamowanie sprzedaży i pytanie co dalej? Gdy otrząsnęłyśmy się z pierwszego szoku przyszedł czas na zagryzienie zębów i ciężką pracę. Hurtowo szyłyśmy maseczki, ani na chwilę nie rezygnując z marzeń o rozwoju firmy. Ostatecznie okazało się, że COVID nam nie straszny, chodź i nam nie udało się go przetrwać bez strat. Jednak ten okres izolacji pozwolił nam przewartościować swoje plany i kierunki rozwoju firmy. Postanowiłyśmy mimo cięć i ograniczeń nie zwalniać tempa, a nawet wręcz przyśpieszyć. Zmieniłyśmy profil działalności stawiając na elegancję w wygodnym wydaniu. No właśnie teraz czas pogadać o misji……

 

Misja

Naszą misją jest łączenie potrzeb dzieci i ich rodziców w kwestii ubioru. Stawiamy na jakość, wygodę i modowe trendy, tak aby dziecko w naszych ubraniach czuło się wyjątkowe, a rodzic wiedział, że wybiera najlepszą jakość dla swojego dziecka.

Wizja

Jednym z głównych czynników budujących naszą firmę jest pragnienie ciągłego rozwoju, otwartość na otaczający nas świat i umiejętność dostosowania się do zmian. Chcemy by naszą firmę, a zarazem markę Lukrencja tworzyli ludzie, którzy żyją z pasją, nie boją się wyzwań i są kreatywni. Pragniemy zapewnić im możliwość ciągłego podnoszenia swoich umiejętności. Chcemy otaczać się pracownikami i partnerami biznesowymi z pozytywnym nastawieniem, szacunkiem do świata i ludzi, osobami szczerymi i otwartymi. Wierzymy, że metoda małych kroczków realizowana konsekwentnie każdego dnia pozwala nam wzrastać i stawiać czoła przeciwnościom.

Cele

Ze swojej firmy chcemy uczynić prężnie działającą markę na skalę Polski. Wierzymy, że jakość którą proponujemy i zapewniamy przysporzy nam grono lojalnych i zadowolonych klientów.

Ciągły wzrost zaufania klientów. Stawiamy na marketing rozumiany jako kontakt osobisty z klientem, bezpośrednio za pomocą social mediów oraz reklamę rozumiana jako ofertę, a nie stricte sprzedaż.

Chcemy by dzięki naszym ubrankom dzieci już od najmłodszych lat mogły kreować w sobie indywidualny styl oparty na własnych zasadach i świadomych wyborach.

 

Sercem całej naszej marki i firmy jest szwalnia. To właśnie tutaj w otoczeniu maszyn i przyrządów krawieckich powstają nasze pomysł, projekty i gotowe ubrania. Nasze ubranka to nasze oczko w głowie. Nie chcemy, żeby były tylko piękne, one muszą być również funkcjonalne i wytrzymałe. Na samym początku powstaje inspiracja - pomysł, wiele godzin dyskusji i spierania się jak dana rzecz powinna wyglądać ostatecznie. Potem przychodzi etap szycia prototypów i albo jest ten efekt WOW albo wracamy do początku i zaczynamy tworzyć od nowa. To właśnie na tym etapie niezmiernie ważni są nasi klienci. Często takie prototypy pokazujemy Wam w social media i w sklepie stacjonarnym. Pytamy Was o zdanie, sugerujemy się waszymi radami. Gotowe ubranie testowane jest na naszych dzieciakach. Potem prane, suszone, ciągnięte i gniecione. Sprawdzamy je w ekstremalnych warunkach, a tak naprawdę testują je nasze dzieci. Kiedyś projekt pięknej bluzy z frędzlami trafił do kosza, bo nasze dzieciaki w fazie testów wyciągnęły wszystkie frędzle z rękawów i pomysł trzeba było udoskonalać, aż w końcu udało stworzyć się, taki produkt który wytrzymał dziecięcą kreatywność.

Oczywiście poza testami niezmiernie ważny jest materiał i jego jakość. Zamawiamy materiały  od polskich firm. Wybieramy to co daje nam natura – bawełnę, wiskozę, muślin. W szyciu i projektowaniu bardzo ważne są detale, to właśnie one decydują o finalnym produkcie. Tak jak nasze ubranka tak i akcesoria wykonywane są przez nas ręcznie. Do szycia i projektowania staramy się podchodzić z równowaga i balansem. Nie chcemy tworzyć ubrań „jednorazowych” zarówno pod względem jakości jak i mody. Łamana rozmiarówka jaką stosujemy na wydłużyć okres użytkowania ubrania, a jego jakość ma wystarczyć na przekazanie ubrania młodszemu rodzeństwu.  Czasami po prostu mniej znaczy więcej.

 

Nasza misja wyznacza nam kierunek dalszych działań. W oparciu o nią i jej przesłanie budujemy kolejne filary naszego biznesu. Nie boimy się przyszłości. Jednego jesteśmy pewne, że najbardziej stałą rzeczą w życiu jest zmiana. Akceptujemy to, szanujemy i lubimy. Bez względu na to co przyniesie los jesteśmy gotowe dalej budować świat Lukrencja, bo jego podstawą jest to co najważniejsze czyli nasza wiara i wasze zaufanie. Dziękujemy że jesteście z nami.

Sklep Internetowy z odzieżą dziecięcą

Lukrencja to producent odzieży dziecięcej, który na pierwszym miejscu stawia wszelkie potrzeby maluchów. Zajmuje się projektowaniem oraz wykonywaniem ubranek od podstaw, dzięki czemu są one unikalne, a dzieci czują się komfortowo. Hurtownia odzieży dziecięcej posiada wśród asortymentu produkty zarówno na lato, jak i na zimę – w tym również kurteczki dostępne w wielu rozmiarach oraz kolorach. Asortyment nie ogranicza się jednak tylko do dziecięcej garderoby – często pojawiają się także serie ubrań przeznaczone dla córki i matki, co pozwala im wyglądać niemalże identycznie. Zachęcamy do zapoznania się z pełnym asortymentem sklepu Lukrencja.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl